Dátum: 2014.02.13

Feladó: Lilla

Tárgy: Dadogás

Mi a kisfiunkkal jártunk oldásra Marcsihoz. Róla annyit kell tudni, hogy nagyon későn kezdet el beszélni,és mire nagy nehezen megszólalt, elkezdett dadogni. Majdnem egy évig hordtam pszichológushoz, ami eleinte jó is volt, de ha valami érte, rögtön visszatért a dadogása, sokszor nem értettük, mit mond. Persze azt is hozzá kell tennem, hogy ő nagyon félénk, hamar sírva fakad, önbizalma szinte semmi. Hát eléggé el voltam keseredve én is. Találkoztunk egy jó ismerőssel,és ő ajánlotta, hogy vigyük el a Marcsihoz, hátha segít. Nem igazán tudtuk, mit jelent a KINEZIOLÓGIA, de úgy voltunk vele, hogy bármit, ami segít! Először augusztusban voltunk,és azóta is rendszeresen járunk, mert sokat javult a kisfiunk. Sokkal hamarabb "feloldódik", bátrabb,mint előtte, többet beszél, megmondja, ha valami történik vele, és megszűnt a dadogása!!! A logopédus munkája is hatékonyabb azóta, mert néhány hangot helytelenül ejtett. Azt azért még el kell mondanom, hogy rendszeresen csináljuk a gyakorlatokat, amiket házi feladatnak kapunk Marcsitól. Nem kell fárasztó dologra gondolni, egyszerű, de hatásos, már néha én is csinálom :)
Marcsi nagyon ért a gyerekek nyelvén, kisfiam szeret hozzá járni! Én ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit is szeretne változtatni életminőségén.

Új hozzászólás hozzáadása